• מלון היוקרה אלמא בצפון - שחור לבן
  • מלון הבוטיק אלמא בזכרון יעקב- שחור לבן
  • שחור לבן - מלון הבוטיק אלמא זכרון יעקב
  • שחור לבן - מלון היוקרה אלמא בצפון
  • מלון היוקרה אלמא בצפון בשחור לבן

היסטוריה

הבניין המרכזי במקום, אשר נבנה בשנת 1968 כבית הבראה של מבטחים, נחשב לאחד משיאי היצירה הארכיטקטונית בישראל וזיכה את מתכננו, יעקב רכטר, בפרס ישראל לאדריכלות. נימוקי חבר השופטים לבחירה במקום מתארים באופן ציורי מדוע הוא זכה לכבוד זה:
 
"יצירתו של רכטר...מהווה דוגמה נדירה ומאלפת של השתלבות יצירה ארכיטקטונית לקליטת מסד הבניין בקרקע ולמפגש הבניין בחלקו העליון עם הרקיע. הוגשמה כאן קונצפציה ארכיטקטונית המאחדת באופן מוחלט את מבנה הקרקע ההררי עם נוף הבניין בצורה רגישה ואורגנית, אך עם זאת בלתי שגרתית. רגישות זאת עוברת כחוט השני בעיצוב הפלסטי והמרחבי של הבניין על כל פרטיו. השימוש המודע בחומרים צנועים בצורתם הטבעית מבליט את איכות הפתרון הארכיטקטוני הבסיסי ומעיד על יכולתו של האדריכל להגיע לפתרון מושלם תוך התאפקות מכוונת של שימוש באמצעים."
 
בשנת 2005 המבנה נרכש על ידי לילי אלשטיין אשר בחרה בו כמקום בו תוכל להגשים את חזונה להקמת קומפלקס אמנויות ואירוח ברמה בינלאומית גבוהה ביותר. אמנון רכטר, בנו של יעקב רכטר, הרכיב צוות אשר מצד אחד דאג לשימור המבנה תוך היצמדות לתוכניות ולחומרי הגלם המקוריים ומצד שני אותו הצוות תיכנן את השמשת המבנה כמרכז אמנויות הכולל שני אולמות קונצרטים וגלריות לאמנות בנוסף למלון הקיים.