5% הנחה למזמינים באתר

אמנות

לתת קול ולהעניק בית לאמנות ואמנים – חזון זה הוא שהניע את לילי אלשטיין לייסד את אלמא מרכז האמנויות. המסדרונות ומבואות החדרים באלמא מציגים יצירות גדולי האמנים בישראל לדורותיהם בתאורה טבעית, בהירה ובלתי-ישירה, ובחללי הבניין הפנימיים שתחת כיפת השמיים, במרפסות ובשבילים בחוץ, ניצבים פסלים של יוצרים ידועי שם. בנוסף לאוסף אלמא מציגות שלוש גלריות אלשטיין רחבות הידיים תערוכות מתחלפות, וכך הופך המקום למוזיאון מודרני חי ונושם. מרגע הכניסה למבנה נוצרת בקרב המבקרים תחושה של מקום הרווי כולו ברוחה העכשווית של האמנות.

באלמא מקום מרכזי גם למוזיקה הקלאסית והפופולרית, לג׳ז, לתיאטרון לסוגיו ולמחול, וזאת בשני אולמות, אולם אלמא ואולם הקיוב, שניחנים בתנאים אקוסטיים ברמה הגבוהה ביותר. האולמות תוכננו ונבנו על ידי ארטק-ארופ (Artec-Arup), חברת אקוסטיקה ניו-יורקית מהשורה הראשונה בעולם. בשני האולמות ציוד משוכלל של סאונד ותאורה של חברת ואגנר בירו (Waagner Biro) המתאים לכל הסגנונות והז׳אנרים, ונלווים להם חדרי הלבשה עתירי אמצעים.

אלמא היא גם בית אידיאלי לפסטיבלים: פסטיבל מוצרט הבינלאומי, פסטיבל "היום המשוגע" (La Folle Journée) הצרפתי, ופסטיבל מג'סטה הישראלי – כל אחד מאלה מושך אלפי אנשים בעשרות אירועים.

אולם אלמא

אולם אלמא, שבו 450 מושבים, מרהיב ביופיו והינו גם בית אופרה לכל דבר. כל פנס ומנורה בו נבדקו על ידי מומחי ״ארטק-ארופ״ והחומרים נבחרו בקפידה: קרשי הבמה מעץ מיוחד, מעקי המתכת, הווילונות, הלוחות האקוסטיים, הדלתות האטומות. מערכת מיזוג האוויר נטמנה מתחת לרצפת האולם לצורך חרישיות מוחלטת, ומערכות הסאונד והתאורה שהותקנו בו הן המילה האחרונה בתחומן. גולת הכותרת שלו היא עוגב בן 1440 חלילים תוצרת חברת קלאיס (Klais) מגרמניה, שנבנה בעת ובעונה אחת עם האולם וכך מתאים בשלמות לתנאיו – תופעה חדפעמית באולמות הקונצרטים בישראל ונדירה באולמות קונצרטים בעולם בכלל.

שמעו של אולם אלמא יצא בישראל ובעולם בזכות האקוסטיקה המושלמת שלו המאפשרת לשמוע בבהירות כל צליל מכל פינה בו. האולם מצויד באמצעים אקוסטיים הניתנים לכיוון והזזה – כמו לוחות, וילונות ומסכים; ובעזרת מחשב שתוכנת על ידי מומחי ארטק-ארופ ניתן לעצב את התנאים האקוסטיים בהתאם לצרכים של כל הופעה וקונצרט, של כל הצגת תיאטרון או מופע מחול.
 
מפרט אולם אלמא
מפרט אולם אלמא
מפת ישיבה אולם אלמא
מפת ישיבה אולם אלמא

הקיוב

אולם הקיוב הוא בר הופעות בעל 200 מקומות ישיבה והינו אידיאלי לג'ז ורוק ומוזיקה בהרכבים קטנים. לאולם שני מפלסים וכל אחד מהם יכול לשמש הן כמקום מושבו של הקהל והן כבימה שעליה מופיעים האמנים. כמו אולם אלמא, גם הקיוב מצויד במערכות תאורה וסאונד משוכללות וניתן להתאימן לסוג ההופעה ולסגנונה. באולם מתקיימות בין היתר הופעות קברט, מופעי מחול והצגות תיאטרון, רסיטלים לצ'לו ולפסנתר, קונצרטי ג'ז ובלוז בינלאומיים, מוזיקת עם ומוזיקת עולם, הופעות של זמרים ישראלים אהובים – וכל זאת באווירה אינטימית וחמה.
תוכנית קיוב
תוכנית קיוב
 

גלריות אלשטיין

גלריות אלשטיין, בשטח תצוגה כולל של 750 מ"ר, הן שלושה חללים רחבי ידיים בגדלים שונים, מופרדות זו מזו ומיועדות להצגת עבודות אמנות מהארץ ומהעולם. הן שוכנות במפלס העליון של הבניין, מול הנוף הפתוח, ומצוידות באמצעי האלקטרוניקה והווידיאו החדישים ביותר. התאורה בהן משוכללת, חלליהן ניתנים לחלוקה על פי הצרכים המשתנים של העבודות המוצגות, והן מאפשרות הצבה ותלייה של עבודות בדרכים מגוונות. במידת הצורך, בעיקר בפסטיבלים ובאירועי תרבות מיוחדים, משמשות הגלריות גם כאולמות להופעות מוזיקה, תיאטרון ומחול – ובכך הן מבטאות את הרב–תחומיות התרבותית שהיא נשמת אפו של אלמא.

תערוכות
אוסף לילי אלשטיין ברחבי המלון

תערוכות מתחלפות
אדריכל-אמן-צלם איתן ויתקון: גלריה 2
הנפשות הפועלותנורית דוד, גלריה 1 ו 3
הליכה בקו ישר מסדרון חדרים, מתוך אוסף גבעון גלריה לאמנות
מפרט גלריות אלשטיין
מפרט גלריות אלשטיין
"כשהגיתי את הקמתו של אלמא המלון ומרכז האמנויות ראיתי בעיני רוחי מוזיאון בעל מבנה פתוח, מוזיאון בתנועה. רציתי שמרגע הכניסה למבנה תעלה בקרב המבקרים תחושה של אתר אמנות הרווי כולו ברוחה העכשווית של האמנות שלנו. לפיכך, התבקשו האדריכלים ליצור חללים התואמים חזון זה. בנוסף לגלריות הייעודיות, מוצג האמנות בכל החללים הציבוריים באלמא: החל באולם הכניסה, עבור במסדרונות הרחבים, בבתי הקפה ובכיתות האמן, וכלה במסדרונות המדורגים בקומה הראשונה, שבהם יצר האדריכל יעקב רכטר מערכת תאורה טבעית, בהירה ובלתי ישירה, המתאימה כל כך להצגת אמנות. החללים הללו מעניקים אפשרויות תצוגה מגוונות לאמנים ישראלים עכשוויים, הן באמנות הפלסטית והן באמנויות הבימה - במוזיקה, בתיאטרון ובמחול. בכך הם נותנים ביטוי לרב-תחומיות התרבותית שהיא נשמת אפו של מרכז אלמא".
לילי אלשטיין
מייסדת אלמא מלון ומרכז אמנויות
איתן ויתקון,אדריכל צלם-אומן
איתן ויתקון,אדריכל צלם-אומן
אוסף גבעון גלריה לאומנות
אוסף גבעון גלריה לאומנות

העונה הקלאסית של אלמא

העונה הקלאסית באלמא מציגה תכנית מגוונת ועשירה בת שישה קונצרטים תזמורתיים, יותר מעשרה רסיטלים וקונצרטים עם עוגב, ומוזיקה קאמרית.
סגולותיו האקוסטיות הייחודיות של אולם אלמא, ששמעו יצא כבר בעולם, מאפשר לארח מקהלות ועוגב, אופרה וסולנים, מפסגת הביצוע הבינלאומית.
רסיטלי עוגב וקונצרטים קאמריים באלמא - להזמנת כרטיסים
הסדרה הקלאסית הקאמרטה הישראלית ירושלים באלמא - להורדה
הסדרה הקלאסית הקאמרטה הישראלית ירושלים באלמא - להורדה
רכישת מנויים:
לרכישת מינוי ומידע נוסף: 1-700-55-2000
לפרטים נוספים: 9080*
בימים א'-ה':09:00-17:00 יום ו' וערבי חג 08:00-14:00

קופה, מידע ומדיניות

שעות מכירת כרטיסים:
ראשון - שבת: 9:00-21:00

בימים בהם יש הופעות דלפק הכרטיסים ייפתח שעה לפני תחילת המופע וישאר פתוח עד תחילת ההופעה.

מכירות כרטיסים אונליין: זאפה
טלפון: *9080

לקבוצות של 10 אנשים ומעלה - אנא צרו קשר עם מנהלת המכירות במייל:
noat@elmaarts.com

אורחי מלון זכאים לרכישת כרטיסים למופעים ב-50% הנחה (למעט הפקות חיצוניות)

 הקיוב
  • פתיחת דלתות הקיוב שעה וחצי לפני שעת ההופעה
  • המקומות אינם מסומנים ואין שמירת שולחנות
  • הכניסה להופעות בקיוב מותרת לילדים מגיל 12
אולם אלמא
  • הישיבה ביציעים ימין ושמאל בגלריה על כסאות בר בטור
  • הראות בחלק מהמושבים מוגבלת. לא מותאם לילדים
  • הכניסה להופעות באולם אלמא מותרת לילדים מגיל 5
  • מושבים לנכים יש להזמין מראש על בסיס מקום פנוי

האולמות מצויידים במערכת לכבדי שמיעה. ניתן לקבל אוזניות בדלפק הקבלה במשמורת תעודה מזהה

לא תותר כניסה באיחור, ולא ישמרו מקומות ישיבה למאחרים

שימוש במכשירי הקלטה, כולל מצלמות, באולם אלמא ומועדון הקיוב אסור

הכניסה לאולמות עם נשק אסורה 
 
חניה חינם זמינה לכל באי המקום על בסיס מקום פנוי
אולם אלמא-חתך אולם אלמא-חתך
אולם אלמא-מבט על אולם אלמא-מבט על
אולם אלמא-מפת ישיבה אולם אלמא-מפת ישיבה
מועדון הקיוב-חתך מועדון הקיוב-חתך
מועדון הקיוב-מבט על מועדון הקיוב-מבט על
אלמא-מפרט ציוד טכני אלמא-מפרט ציוד טכני