הַפְעֵל/בָּטֵל נִוּוּט בְּאֶמְצָעוּת מִקְלֶדֶת אֵזוֹר תֹּכֶן מֶרְכָּזִי הַזְמָנָה אוֹנְלַיְן פַּאנֶל נְגִישׁוּת אִיפּוּס נְגִישׁוּת רֹאשׁ אֲתָר תַּפְרִיט אֲתָר סְגִיר אֲתָר מַפַּת אֲתָר

אודות אלמא

אודות אלמא

אלמא הוא מלון ומרכז אמנויות שמשלב באופן ייחודי אירוח מלונאי ברמה הגבוהה ביותר עם פסגת האמנות הבינלאומית במוזיקה, אמנות פלסטית ואמנויות הבימה. הוא משתרע על יותר מ-100 דונם וניצב על רכס הכרמל, משקיף על נוף מרהיב של הים התיכון ופסיפס ירוק של שדות ומורדות-הר מיוערים. המבנה ההיסטורי נחשב לאחד משיאי היצירה הארכיטקטונית בישראל וזיכה את מתכננו, האדריכל יעקב רכטר, בפרס ישראל באדריכלות.

במרוצת השנים מאז נחנך ב-1968 נזנח המבנה המפואר ועמד עזוב עד שיועד להריסה, ואז החליטה לילי אלשטיין, נצר למייסדי המושבה זכרון יעקב, להצילו. בדומה לחלוצים שייסדו את המושבה לפני מאה וארבעים שנה לקחה גם לילי אלשטיין על עצמה משימה חלוצית: להפיח חיים במבנה ולהופכו למלון ולמרכז אמנויות. גב’ אלשטיין קנתה את המקום בשנת 2005, וכך ייסדה את אלמא.

אחרי עבודה מאומצת של שימור ושיקום, לאורך עשר שנים, נפתח אלמא המלון ומרכז האמנויות וגילה את יופיו לעולם.
מלון בן 95 חדרים מצויידים היטב, מסעדה משובחת, ספא ובריכה יפהפיה הצופה על ההר והים;
ויחד עם זאת הוא אוצר בתוכו עולם שלם של אמנות, מאת בכירי היוצרים הישראלים.

הגלריות רחבות הידיים, התמונות התלויות ומוארות באור שמש טבעי ולעולם לא ישיר, הפסלים הניצבים בחללי פאטיו תחת כיפת השמיים או בגנים היפהפיים ורחבי הידיים, האמפיתיאטרון (אחד מארבעה) הצופה אל הים והשקיעה; וגולת הכותרת: שני אולמות קונצרטים שהם המילה האחרונה בעיצוב, אקוסטיקה וטכנולוגיה ומארחים את צמרת המבצעים והמלחינים – כל אלה הופכים את אלמא לפנינה נדירה של אירוח מלונאי ואמנות.

אלמא | היסטוריה

בניין אלמא נבנה בשנת 1968 כבית הבראה של קרן ״מבטחים״ מיסודה של ההסתדרות. הוא נחשב לאחד משיאי היצירה הארכיטקטונית בישראל וזיכה את מתכננו, יעקב רכטר, בפרס ישראל לאדריכלות.”יצירתו של רכטר מהווה דוגמה נדירה ומאלפת של השתלבות יצירה ארכיטקטונית בסביבתה – הקליטה של מסד הבניין בקרקע והמפגש שלו בחלקו העליון עם הרקיע״, כתב חבר השופטים בנימוקיו להענקת הפרס, ״הוגשמה כאן תפיסה ארכיטקטונית המאחדת באופן מוחלט את המבנה ההררי של הקרקע עם נוף הבניין בצורה רגישה ואורגנית, ועם זאת בלתי שגרתית.
רגישות זאת עוברת כחוט השני בעיצוב הפלסטי והמרחבי של הבניין על כל פרטיו. השימוש המודע בחומרים צנועים, בצורתם הטבעית, מבליט את איכות הרעיון הארכיטקטוני הבסיסי ומעיד על יכולתו של האדריכל להגיע לפתרון מושלם תוך התאפקות מכוונת בשימוש באמצעים.

בשנת 2005 נרכש המבנה על ידי לילי אלשטיין. בכך הצילה גב׳ אלשטיין את יצירת המופת הארכיטקטונית מהרס וכליה, שכן הוא יועד אז להריסה וכבר ניתן האישור לבנות שכונת וילות תחתיו. לילי אלשטיין בחרה באלמא כמקום שבו תוכל להגשים את חזונה לייסוד מרכז אמנויות ברמה בינלאומית הגבוהה ביותר, כשהמלון הוא המנוע הכלכלי שלו. 

צוות אדריכלים בהובלת אדריכל רני זיס נרתם למלאכה, ובהוראתה של גב׳ אלשטיין הקפיד על שימור ושיחזור מדוייק של הבניין בעמל ובהשקעה רבה תוך היצמדות לתוכניות ולחומרי הגלם המקוריים – לצורך כך הצטרף לצוות אדריכל אמנון רכטר, בנו של יוצר הבניין יעקב רכטר, שהביא עימו את כל התוכניות של אביו. צוות האדריכלים תיכנן ויישם את ייעודו החדש של המבנה: מלון ומרכז אמנויות שבו שני אולמות קונצרטים יחידים במינם בישראל וגלריות אמנות רחבות ידיים.

חופשת קיץ באלמא!

טיפול ספא יחיד (50 דקות) במתנה!

למזמינים בתאריך 5/7+ 4/7 + 10/7 + 12/7 בלבד

10% הנחה למקדימים להזמין 2 לילות

באמצ”ש בחודשים יולי אוגוסט 2022

מבצע למשפחות – מחירים מיוחדים למשפחות כולל ילד ראשון חינם בסוויטות.

באמצ”ש חודש יולי 2022 בלבד

* ללא כפל מבצעים
מוקד הזמנות 02-5331331